#Jak być lean fit?

Drogi #CEO, co musimy zrobić, aby być Lean Fit?

Prawda jest taka, że nawet pierwszorzędni producenci OEM w przemyśle motoryzacyjnym nie są lean, w rozumieniu #tps pod względem procesu, a tym bardziej pod względem kultury.

👀 Nie chcę nikogo krytykować, ale nawet OEM z zespołami CI mają problemy z wypracowaniem narzędzi i nawyków w zakresie procesów i kultury.
💪 Po przeczytaniu około 5 tysięcy postów na Linkedin na temat lean w ciągu ostatnich 5 lat mogę stwierdzić, że prawdziwych konsultantów lean jest zaledwie garstka, a ja do nich nie należę.
💪 Aby odbyć prawdziwą podróż w duchu lean, trzeba być poważnym. Trzeba być wytrwałym, trzeba mieć pokorę, trzeba mieć odwagę, trzeba ćwiczyć cierpliwość, trzeba wierzyć i wybaczać, ale zawsze oczekiwać postępów od siebie, a potem od innych.
💪 Inteligentni, wykształceni, odnoszący sukcesy, dobrze opłacani, oczytani liderzy nie stają się lean. Jeden z nich powiedział mi ostatnio, że lean dotyczy tylko produkcji liniowej i nie może być stosowany w projektach jednorazowych. Gdzie tu zacząć, kiedy słyszy się te niestworzone bzdury?
💪 Lean przyniesie niewiarygodne rezultaty, bez względu na to, czy chodzi o #leantransformację#kaizentransformację czy znaczący program kaizen, musisz być zaangażowany, znać swoją rolę i z pewnością skorzystać z pomocy doświadczonego lean coacha. Tak samo jak w przypadku nauki jazdy na nartach, windsurfingu, gry w golfa, tenisa czy czegokolwiek innego, gdzie poważnie myślisz o tym, by osiągnąć sukces.

🍒 Spójrz na to zdjęcie poniżej, ten facet trenował, poświęcił się, osiągnął wyniki. Gdzie Ty jesteś na swojej drodze do osiągnięcia lean fit?
👍 Może nie skończysz wyglądając tak dobrze jak ten gość, ale na pewno możesz spróbować zbudować biznes tak, abyś prześcignął swoją konkurencję nawet na parkiecie!

Ostatnia sugestia. Na rynku są dwie książki, które powinieneś przeczytać: The Balance of Excellence i Flatlined.
👀 Jest mnóstwo świetnych książek na temat lean i wyników biznesowych oraz przywództwa, lean leadership. Te dwie się wyróżniają.
Przeczytaj je, wprowadź w życie, wspieraj się kimś, kto już tam był i to zrobił.