#Heijunka, Jidoka, Andon, SQDC i narciarstwo

Drogi #CEO – Opowieści z #sali Zarządu,
Co #heijunka , #jidoka i #andon mają wspólnego z #SQDC i #narciarstwem 🎿?

❄️ Dla mnie Heijunka jest metodą poprawiającą tango pomiędzy zespołami sprzedaży, aka, czasem taktu i planowania produkcji aka, czasem cyklu. Zmniejsza nierówności aka #mura w procesie produkcyjnym i minimalizuje szansę na przeciążenie (maszyn i ludzi) aka #muri, poprawiając tym samym czas dostawy, stąd D w SQDC. D jest oczekiwaniem klienta. Jeśli nie naprawisz swojej Mury, która ma duży wpływ na muri, będziesz miał duże dawki #muda na końcu operacyjnym.
Więc #zespół sprzedaży powinien być świadomy swoich decyzji, na co mają wpływ.

❄️ Teraz to wszystko jest w porządku, jeśli masz surowce i komponenty przybywające na czas, jeśli nie, to musisz praktykować Proaktywne Planowanie Części – PPP, ale to jest na inny post.
Jidoka, z drugiej strony, oznacza, że proces zatrzymuje się automatycznie, jeśli wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości. Wiem, że skracam tutaj opis, ale dla mnie Jidoka ma duży wpływ na jakość. Lubię myśleć, że Jidoka – maszyna i Andon – człowiek pracują razem nad jakością dla D, jeszcze jedno oczekiwanie klienta!
Andon dla mnie to nie tyle małe kolorowe światełko, które świeci się nad maszyną, ale coś znacznie głębszego, zakorzenionego w #psychologii człowieka i budowaniu #czystej#kultury pracy!
Wow, ciężkie. Cóż, Andon jest sygnałem, eskalowanym przez operatora, aby wysłać sygnał do przełożonego, że istnieje potencjalny problem (stąd proaktywne myślenie) lub problem (reaktywna reakcja), że istnieje problem w procesie, który wpływa na jakość i może wpływać na czas cyklu. Ponownie widać, jak Andon wpływa na Q i D !

❄️ W Andonie chodzi o coś więcej, jak o kulturę ludzi, którzy mówią, kiedy nie mogą skończyć raportu lub mają pomysł, przerywają szkolenie, spotkanie, cokolwiek. To mówi, hej, nie rozumiem, albo spóźnię się z moim raportem. Może się to również odnosić do bezpieczeństwa.

❄️ Wszystkie powyższe będą miały wpływ na wynik końcowy, więc C – Cost. Proszę bardzo, SQDC to proces i ludzie.
Nie tylko kolejność S, następnie, Q, następnie D, następnie C jest ważne, ale jak podejść do problemu, więc polityka przed Expediency. Zobacz poprzednie posty na ten temat.
Możesz zaimportować wszystkie narzędzia lean, których potrzebujesz, ale bez Andona masz kiepsko działający biznes.
Narty !!!, no cóż, stoki muszą być równe, żeby nie obciążać nadmiernie kolan, co będzie miało wpływ na jakość moich doznań. Na stoku zawsze na pierwszym miejscu traktuję bezpieczeństwo. Koszt złamania nogi jest zbyt wysoki! Widzicie więc jak narty wchodzą w grę !!!

Czy podobał Ci się ten wpis? Jeśli tak to proszę polub, skomentuj.  

Proszę nie zapomnij pokazać swojego #humanitaryzmu i dołożyć cegiełkę do projektu #waterforsouthsudan, chcemy wspólnie zbudować studnię wodną z Twoją pomocą.
Nota bene proszę odnieść się do innych autorów, aby uzyskać pełny opis powyższych pojęć.