Terminowość w dostawie systemów zamykania.

Z dumą informuję o pomyślnym zakończeniu projektu ciągłego doskonalenia lean dla naszego klienta RST Roztocze, skupiającego się na poprawie czasu realizacji tysięcy zamówień dla klientów.

0 +

tygodni intensywnego działania

0 %

poprawa czasu realizacji zamówień

Strategia działań!

Przedsiębiorstwa produkcyjne na całym świecie stoją przed dużym wyzwaniem, jakim jest dotrzymywanie terminów dostaw dla swoich klientów, częściowo z powodu niedoborów surowców i komponentów na rynku.

W obliczu tak wielu zmian i niepewności, Zarząd RST Roztocze postanowił zmierzyć się z tym problemem i zaangażował Instytut Lean Leadership Way, oddział w Polsce, do pomocy w poprawie czasu realizacji zamówień.

RST Roztocze oferuje i dostarcza tysiące różnych produktów każdego miesiąca do klientów w całej Europie. Mając ponad 30 lat doświadczenia, zatrudniając ponad 1000 pracowników i dysponując ponad 350 maszynami, zadanie nie było łatwe.

W ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia pracy, po przeprowadzeniu pełnej analizy stanu obecnego, zastosowano strategię lean Kaizen aby poradzić sobie z konkretną grupą zamówień.

Skupiliśmy się na kliencie, takcie, zarządzaniu wizualnym i rozwiązywaniu problemów. Przystąpiliśmy do pracy, koncentrując się na faktach i przywołując Andon w razie potrzeby.

Zaangażowane zostały wszystkie zespoły związane z produkcją: sprzedaż, technolodzy, narzędziownia, frezarki i tokarki CNC, lasery formowanie blach, technologia procesu wtrysku tworzyw sztucznych i odlewania cynku, spawanie precyzyjne i wykańczanie powierzchni, dział zamówień i planowania.

W ciągu 10 tygodni roboczych czas realizacji zamówienia poprawił się o 96%, przy jednoczesnym znacznym wzroście liczby zamówień od klientów. Bezpieczeństwo, jakość i koszty nie zostały naruszone.

To niewiarygodne, co można osiągnąć, mając doświadczony zespół Senseii wspomagany przez zaangażowany i profesjonalny zespół leadership.

Zaangażowanie – Inspiracja – Wdrożenie z wykorzystaniem Programu Ciągłego Doskonalenia opartego na metodach i zasadach Toyoty.

Dobra robota, Zespół RST Roztocze.