#Touch-Point-Kaizen

Drogi #CEO
Ile narzędzi lean potrzebujemy, aby stać się prawdziwą organizacją lean?
💪 Tyle, ile potrzeba, aby zmienić wyniki i aby Twoi pracownicy traktowali te zmiany jak swoje własne, wspierani przez Właściwą Rolę Przywódczą: Touch-Point-Kaizen – #TPK to sposób, w jaki nas uczono.

Wiele firm wyrusza w podróż #enterprisekaizen z planem na 3 do 5 lat, często wspieranym przez dodanie #hoshinkanri. Inne zaczynają od #projectkaizen. Pytanie, czy DNA kultury Lean jest trwałe?
To, czego nie powiedzą Ci, to:

👀 Obciążenie organizacji zbyt dużą ilością szkoleń i zbyt dużą ilością narzędzi Lean to łatwa część, szczególnie dla konsultantów.
💪 Zastosowanie odpowiednich narzędzi lean bez odpowiednich kompetencji w roli lidera lean nie przyniesie Ci trwałych rezultatów biznesowych.

💪 To, czego nie robią, to coaching w rozwijaniu swojej roli jako lidera lean. Dlaczego? bo to wymaga prawdziwego doświadczenia, mądrości, pokory, a przede wszystkim to są rzeczy miękkie, to nie jest proces, to nie jest widoczne, nie można tego dotknąć, a poza tym, miękkie umiejętności nie są dla twardych liderów, prawda!!!
💪 Tak naprawdę TPS nie działa, jeśli nie masz całych mechanizmów wspierających, zaczynając od postawy, umiejętności pracy z ludźmi, nawyków i wartości.
💪 Twoją rolą jest praktykowanie TPK tak, aby stać się liderem.

Rozwijanie swojej roli jako lidera lean jest wyzwaniem. To jeden z KPI, dlaczego tak wiele organizacji ponosi porażkę we wdrażaniu lean. 

💪 Skup się na tym, abyś stał się samodzielny w swojej standardowej roli lidera. Do tego potrzebny jest coaching Sensei. W jakich sytuacjach budujemy samowystarczalność poprzez przywództwo, lean leadership?
💪 Ćwicz swoją Rolę w każdym kluczowym Touch Point, czyli momentach, w których możesz być z pracownikami w szczególności w;
– Codziennych spotkaniach zmianowych i produkcyjnych, zwracając uwagę na szczegóły dotyczące sposobu prowadzenia spotkania.
– Rozwijanie swoich ludzi w Genba. Nauka patrzenia wykształconym okiem.
– Genchi Genbutsu – miejsce gdzie ROBISZ i WYBIERASZ powyższe i dajesz przykład jak być liderem LEAN.
– Podczas Onboardingu skup się na tym, jak szkolisz i rozwijasz innych, demonstrując jednocześnie DNA bycia liderem lean .
– To nie oni, tylko Ty budujesz kulturę krok po kroku, z każdym nowym pracownikiem.
– Podczas działań związanych z rozwiązywaniem problemów twórz wyniki biznesowe, rozwijając swoich ludzi podczas rozwiązywania problemów.

👀 Wreszcie, to jak reagujesz i rozwijasz kulturę Andon ma głęboki wpływ na budowanie i wiązanie DNA jako skutecznej kultury lean leadership.
💪 Czy rejestrujesz i działasz na produkcji, w biurze czy też przy projektach w oparciu o Andon?
Kaizen w przedsiębiorstwie musi mieć głębokie korzenie, a to oznacza rozpoczęcie od prostych codziennych wydarzeń typu Touch-Point-kaizen-TPK.

TPK to podstawowa rola, której uczymy się dla doskonalenia procesów i zachowań od hali produkcyjnej po salę posiedzeń zarządu.

A czy Ty chciałbyś porozmawiać o swoim TPK?