#Praca na akord-wady

Drogi #CEO,
Jakie są wady pracy na akord, czy prowadzi to do efektu #Titanic’a?
👉 Wiele firm płaci pensję podstawową i dokłada akord tylko po to, żeby można było osiągnąć wolumen. Czy w ten sposób zarządza się czasem #taktów klientów?
👉 Jednak jest też w tym wiele wad a to czego Ci nie powiedzą to:

💪 Jakie problemy jakościowe wynikają z tej formy #zarządzania przez #marchewkę i #kij?
💪 Czy operatorzy nie przykładają się do swojej #standardowej pracy?
💪 Czy operatorzy opieszale wykonują swoją #standardową pracę?
💪 Czy operatorzy wykorzystują #pamięć procesu zamiast standardowej pracy dla siebie i dla nowych pracowników #onboardingprocesu?
💪 Czy Twoje procedury #smed przebiegają zgodnie z ustalonymi standardami?
💪 Czy Twój zespół #sprzedaży korzysta z tego i mamy teraz #muda i #muri i #mura!
💪 Czy nie za bardzo skupiasz się na #OEE?
💪 Czy Twoje procesy liniowe są naprawdę #linebalanced czy #rebalanced, czy mamy #przepływ#pull między procesami czy #push?
💪 Czy praca na akord to rozwiązanie krótkoterminowe czy długoterminowa katastrofa, która może się wydarzyć?
💪 Skoncentrowanie się tylko na #wydajności operatorów ma wiele ukrytych strat, #employeewellbeing jest jednym z nich #zmiana kultury pracy nie wspominając o skutkach dla klientów i członków rodziny.

🍒 Czy Twoje codzienne spotkania zmianowe są zbyt krótkie lub po prostu nie odbywają się tylko dlatego, że jest duży ruch?
🍒 Czy powinniśmy stosować akord w zarządzaniu i dlaczego to jest dobry pomysł !!! KPI: ilość maili, na które odpowiadasz. Liczba spotkań, w których bierzesz udział. Ilość rozwiązanych problemów. Liczba pracowników, których zwolniłeś. Hmm… czy podobałoby Ci się takie podejście #managementbyobjectives? Czy to jest właśnie #szacunek do ludzi?

Skup się na: INSPIRUJ – GENERUJ – WDRAŻAJ czyli jak zarządzać, cały dzień-dzień w dzień.
Zacznij od świetnego spotkania przed zmianą lub spotkania produkcyjnego (zobacz poprzednie posty) nadaj im #znaczenie i #cel.

Skup się na tworzeniu #zaangażowania#samodzielności i #umiejętności rozwiązywania problemów u swoich pracowników, czego więcej możesz od nich oczekiwać?

😡 Duże prędkości, fatalny zły zakręt, cięcie kosztów, warunki pogodowe, odrzucone kluczowe ostrzeżenie o górze lodowej, brak lornetki i łodzi ratunkowych – to wszystko przyczyniło się do tragedii Titanica. A jak jest u Ciebie? Czy Twoje nity są wystarczająco dobre?

🍒Czy aby na pewno nie stosujesz strategii przywództwa Titanic’a TLS?