#Policy vs. Expediency

Drogi #CEO
Jak #lider może budować #autorytet, angażując się w  #policy  lub  #expediency? Jak to się ma do #SQDC#kultury bezpieczeństwa, poprawy jakości #dostawy#kosztów wraz z ich #KPI’s?

#Kierownictwo musi zawsze stawiać #policy przed #expediency.

Oto kilka przykładów, kiedy korzyści były ważniejsze od zasad:
💪#socialmedia executives przed podkomisją #Senate, stawiając na pierwszym miejscu wzrost nad bezpieczeństwem. 
💪 Katastrofy nowych samolotów pasażerskich, szybkość i koszt wprowadzenia na rynek ponad bezpieczeństwo.
💪 Podawanie kierownictwu celów liczbowych, które osiągną, ale jednocześnie zniszczą kulturę firmy w tym procesie #deming brzmi znajomo?
💪 #szczepionki dostarczone na rynek w rekordowym czasie, gdzie pośpiech omijał ścisłe zasady polityki dotyczące rozwoju szczepionek!
💪 Wady produktów, odrzucenia przez klientów, wypadki przy pracy dlaczego? przecież mamy #zarząd, mentalność przedkładania #expediency nad #policy#deployment.

🍒 Oto prawdziwy #leanmanagement krótki artykuł z mojej książki #16Nawyków liderów lean . Jak zrozumieć SQDC i KPI’s?
„Polityka w kategoriach lean #leadership oznacza praktykowanie bezpieczeństwa przede wszystkim względem pracownika, jakość i terminowość dostaw dla #klienta w następnej kolejności, a dopiero potem koszty i #produktywność dla nas, organizacji, zawsze w tej kolejności, nie inaczej. Expediency nie może mieć pierwszeństwa przed Policy, zarówno odnosząc się do działania czy też strategii.
🍒 Upewnij się, że masz jasność, co i dlaczego używasz np. #system zarządzania wizualnego dla swoich KPi w SQDC.
🍒Bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze! Następnie, jakość i dostawa dla klienta. Koszty i produktywność są dla nas na ostatnim miejscu. Tak, operacje skupiają się na #niewartościowych odpadach #muda, a zarządzanie koncentruje się na #muri i #mura i #rozwiązywaniu problemów
👍 #Policy koncentruje się na podejmowaniu decyzji przez kierownictwo, aby mieć #integralność w podejmowaniu właściwych #etycznych decyzji, więc wyraźnie #policy przed #expediency musi być właściwą drogą.
👍A czy Twoja kultura lean #continuousimprovementculture skupia się na tym ?

😊 Na zdjęciu, zespół, który trenowałem, zredukował lead time z 11 do 1,5 dnia, powierzchnię produkcyjną < 30%, 20% pracowników do innych linii produkcyjnych. Jedynym kosztem był mój czas. Wyobrażasz sobie jak skoczyła #EBITDA !