#Odpowiedzialność za przywództwo

Drogi #CEO, Przywództwo w służbie innym
#Odpowiedzialność za przywództwo polega na służeniu innym i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, która spoczywa na Twoich barkach. Nie chodzi o #kpis, premie, #mbo i #strategię, którą #mba będzie Cię karmić na siłę.

🧐 Być może warto przyjrzeć się #PrincipledLeanLeadership.
Będąc przez wiele lat w okopach biznesu i kierując wieloma różnymi organizacjami, coraz bardziej zdawałem sobie sprawę z tego, że bycie liderem to #dar i #misja, polegająca na dostarczaniu innym #sensu i #celu, a tym samym realizowaniu ich ukrytego potencjału.

Ale dla mnie nie oznaczało to tylko pracy, ponieważ to, co dzieje się w pracy, w dużym stopniu wpływa na jakość życia prywatnego, rodzinnego.

Po wspięciu się na niewłaściwą piramidę hierarchiczną #Maslowa, poważnie zastanowiłem się, na którą piramidę powinienem się wspiąć!

W miarę jak rozwijało się moje hansei, byłem w stanie zapewnić znacznie większą wydajność procesów lean #kaizen i przywództwa w zachowaniu wobec zespołów, którymi kierowałem.
Pewnego dnia doznałem olśnienia – Bóg zadał mi to pytanie.
’Pewnego dnia zapytam cię, jak myślisz, gdzie byłeś w moim planie dla ciebie w Niebie, kiedy byłeś na Ziemi?’ I drugie pytanie: 'Jaka była twoja motywacja, aby zachowywać się tak, jak się zachowywałeś? Tak, motywacja naszych działań i zachowań jest kluczowym pytaniem.

Czy byłeś pracownikiem sklepu, kierownikiem zespołu, przywódcą grupy, czy może przywódcą stojącym znacznie wyżej w Globalnym Systemie Wydajności – GPS, Bożym Systemie Wydajności. Czy służyłeś innym zgodnie z moją wizją, misją i wartościami?

Nie możesz traktować biznesu jako biznesu, a celu życia, które zostało ci dane, jako dwóch różnych i odrębnych ścieżek. Jest jedna ścieżka, na której jesteś Ty!

Bycie liderem jakiegokolwiek zespołu lub organizacji oznacza, że spoczywa na Tobie ogromna odpowiedzialność i będziesz odpowiadać za swoje myśli, słowa i czyny. Tak, kamery zostały zainstalowane i obserwują Was!
Tak więc, Drodzy Liderzy, czy mogę Was zachęcić, abyście postrzegali swoją #RolęLidera w sposób bardziej zgodny z tym, co jest Wam przeznaczone, abyście mogli przynosić innym radość, nadzieję, znaczenie i cel. A wiecie, tak jak ja, że macie jeszcze wiele do nadrobienia, prawda!

P.S. Nie ma nic złego w zarabianiu pieniędzy, dużo pieniędzy, ale to, jak je zarabiasz, robi różnicę. Co jest Twoją #motywacją?