#Najlepsze miejsce dla lidera lean

Drogi #CEO,

„Gdzie w naszej organizacji jest najlepsze miejsce dla osoby odpowiedzialnej za program #continuousimprovementculture?”.

„Przypuśćmy, że nasz model biznesowy to 65 mln euro #sprzedaży, 25% pracy bezpośredniej, 40% #materiałów, 25% kosztów stałych dających #EBITDA na poziomie 10%”. ” Szacowana EBITDA w naszym sektorze w tej chwili wynosi 5 x więcej”. Załóżmy, że ta osoba ma odpowiednie doświadczenie w #leanleadership i jest umieszczona we właściwym miejscu w #organizacji, dzięki czemu może operacyjnie i strategicznie wpływać na wszystkie poziomy.

Można spodziewać się, że w ciągu 12 do 16 miesięcy (wszystkie liczby oparte na aktualnym poziomie sprzedaży) osiągnie następujące wyniki:

  • 🥅Twoje bezpośrednie koszty pracy zmniejszą się o 6%, aby ponownie skupić się na zwiększonej zdolności produkcyjnej sprzedaży i #rozwiązywaniu problemów, więc nie pozwolilibyśmy na to by ludzie odchodzili.
  • 🥅Koszt materiałów o 4% nie uwzględniając niższego poziomu #materiałów w magazynie, WIP i kosztów wyrobów gotowych.
  • 🥅Na starcie redukcja kosztów stałych o 2%, bo zaczynamy zbliżać się do podstaw #tps (Mam na myśli naprawdę podstawowe TPS na początek).
  • 🥅Wzrost EBITDA o 2% i wzrost wyceny o 20%, co daje 6,5 mln euro więcej w kieszeni przy sprzedaży biznesu.

„To nie możliwe, to są niesamowite wyniki, naprawdę!”.

♂️Właściwie jest to dość standardowe, jak na dobry początek, naprawdę. Liczby wynikają z doświadczenia, a na każdy biznes trzeba spojrzeć indywidualnie, żeby odpowiednio #ocenić stan obecny i przyszły.🥇To gdzie Ty byś umieścił tę osobę w SWOIM #organisationaldevelopment ?

✅ Nie wspominając o #employeedevelopment #engagement, umiejętności rozwiązywania problemów, zadowolonych klientów.