#Metody rozwiązywania problemów – dlaczego ich unikamy?

Drogi #CEO
Dlaczego niektórzy menedżerowie trzymają się z dala od stosowania jakichkolwiek #metod rozwiązywania problemów, takich jak #A3 czy #qualitycircles, a nawet narzędzia #onepointlesson?
Powodów jest wiele, oto jeden z nich, na który natknąłem się niedawno.

🍒#kierownicwo i #liderzy liniowi widzą narzędzia rozwiązywania problemów nie jako #motywatory do #wizualizacji i dotarcia do #rootcause, a następnie poprawy #standardowej pracy dla siebie i swoich #zespołów , ale jako niepotrzebną papierkową robotę.
🍒 Natomiast tutaj jest właśnie duży problem #rozwoju, oni nie odnoszą się do tego, że są to problemy z #jakością i #dostawą i #produktywnością, żeby wymienić tylko kilka, są tak naprawdę wynikiem braku #minimumjobrole, za które są odpowiedzialni.
🍒Gdyby faktycznie wykonywali #pracę, a nie spędzali większości czasu w biurze, to mniejsza byłaby potrzeba sformalizowanego #rozwiązywania#problemów lub byłoby ich mniej.
🍒Praktykowanie rozwiązywania problemów za pomocą sprawdzonej metody wymaga konieczności wykonywania swojej standardowej pracy również w #genba. Rozwiązywanie problemów to nie jest jakieś wydarzenie #desksetup czy #agile.

🍒👍 🍒👍 🍒 Dziękuję osobom i firmom, które do tej pory wsparły nasz projekt 'Woda dla Południowego Sudanu’.

Dzięki Waszym wpłatom w ciągu 2 miesięcy uzbieraliśmy nieco ponad 5%.
Dołącz do nas i naszych klientów, którzy zbierają darowizny na budowę studni w #southsudan.
Oferuję darmowe konsultacje online, w zamian klienci przekazują darowiznę prosto do fundacji. Odliczenia od podatku i ulgi podatkowe są dostępne dla Ciebie od Twoich wpłat.
https://lnkd.in/e7KrwbRn
Zainteresowany?
Wszyscy zyskujemy.
Mój email mark.forkun@llw-institute.com

Poprzez wspólną pracę dajemy innym szansę na rozpoczęcie dnia z wodą, co prowadzi do #zdrowia#edukacji i #samodzielności