#Jak zapewnić firmie kulturę NISKIEJ jakości?

Drogi #CEO
Jak stworzyć kulturę zapewniania NISKIEJ jakości?
Oto kilka kluczowych punktów, jak zapewnić niską jakość:

 1. Zmieniaj plan produkcji tak wiele razy jak to możliwe. Tworzy dużo muda i stresu.
 2. Opracuj styl zarządzania, który zwiększy stres psychologiczny u pracowników. Stosuj podejście kija i marchewki.
 3. Produkuj na zapas, a nie na zamówienie. W ten sposób skupiasz się na objętości, a nie na JIT, przepływie czy Kanban. Fajne jest to, że łatwiej jest mieć więcej złomu i odpadów też.
 4. Często zmieniaj dostawców. Nawet lepiej, traktuj swoich dostawców jak niedojdy. Pokonaj ich cenowo, a następnie oczekuj od nich rzeczy niezwykłych.
 5. Nie sprawdzaj jakości dostaw wewnętrznych, takich jak specyfikacje materiałów.
 6. Miej szefa, który uwielbia krzyczeć, demonstrując brak zaufania i szacunku do każdego, kto jest pod nim. Jednak ten kto nadal uśmiecha się ładnie do tego Szefa to jest wąż lub Wampir.
 7. Dokonuj nadmiernej kontroli wyrobów gotowych. Im więcej ludzi zatrudnimy w kontroli jakości tym lepiej. Dlaczego nie, obniża bezrobocie.
 8. Skup się na przeróbkach. Zapomnij o idei „dobrze za pierwszym razem”. Ponowna obróbka oznacza więcej pracy, opóźnienia w zamówieniach klientów i więcej nadgodzin dla pracowników. Brzmi fantastycznie.
 9. Nadprodukuj tak, aby WIP piętrzył się pomiędzy procesami. To pokazuje szefowi, jak dużo ludzie produkują. Ale oznacza to również, że można uszkodzić zapas i łatwiej wyjść na zewnątrz.
 10. Koszt złej jakości jest również dobry dla ludzi, aby narzekać, ale nigdy nie znaleźć przyczyny, ani rozwiązania, ani poprawy standardowej pracy.
 11. Zachęcanie pracowników do nieużywania Andonu. Dlaczego, jeśli popełnisz błąd, po prostu miej nadzieję, że nie zostanie on odkryty w dalszej części procesu.
 12. Nie organizuj spotkań przedzmianowych zgodnie z zasadami Toyoty. Najlepiej w ogóle nie organizować spotkań przedzmianowych, szkoda tych 5 minut. Jeśli już, to najlepiej skupić się na liczbach i cyfrach, a do cholery z tymi bzdurami o budowaniu zachowań w relacjach.
 13. Upewnij się, że w spotkaniach dotyczących produkcji i kontroli jakości nie uczestniczy kierownictwo wyższego szczebla, ale jakiś stand-in lider linii. Najlepiej, jeśli spotkania odbywają się na siedząco i trwają długo.
 14. Ignoruj ludzi z Kontroli Jakości, ponieważ to oni są odpowiedzialni za jakość. Jesteś tam po to, aby tworzyć ilości, prawda.
 15. Staraj się nie mieć spotkań, na których skupiasz się na faktach i zarządzaniu wizualnym. Najlepiej mieć dobre, staromodne spotkanie BS.