YOKOTEN – lean management i automatyzacja w produkcji

Forum YOKOTEN 2018 to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne w kontekście wyzwań związanych z rozwojem i optymalizacją produkcji przemysłowej.

Idea YOKOTEN opiera się na dzieleniu się dobrymi praktykami. Tematyka forum obejmuje zagadnienia takie jak optymalizacja procesów produkcji, wdrażanie nowoczesnych systemów zarządzania czy przywództwo Lean oparte na systemie zarządzania stosowanym w Toyocie (TPS). Uczestnicy konferencji nie muszą jechać do Japonii, aby poznać najbardziej zaawansowane sposoby zarządzania i prowadzenia przedsiębiorstwa. Wykład wprowadzający wygłosi Pan Carl Klemm, były Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland, którego cała kariera zawodowa w koncernie Toyota związana była z praktycznym wdrożeniem Toyota Production System oraz filozofii lean manufacturing (szczupłej produkcji), w celu osiągnięcia jakości wbudowanej w proces produkcyjny.

Forum skonfrontuje ze sobą dwa światy TPS i Industry 4.0 – czy najnowsze dostępne technologie w produkcji całkowicie zastąpią zarządzanie w stylu TPS? Czy Lean Management jest potrzebny w fabryce przyszłości?

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie www.konferencja.klaster-wmm.pl
Yokoten 2019 – skuteczne zatrudnianie i efektywne planowanie produkcji.


Druga edycja Konferencji Yokoten, jak co roku, miała miejsce w Lublinie i stała się największym wydarzeniem biznesowym. Tegoroczne tematy obejmowały takie zagadnienia jak: Onboarding czyli skuteczne zatrudnianie i utrzymanie pracowników oraz planowanie produkcji. Obydwa tematy szczególnie ważne w dzisiejszej dobie, gdzie rynek pracy stał się bardziej pracownika aniżeli pracodawcy. Bardzo cennych wskazówek dotyczących Onboarding’u udzielał Nigel Golden, który zajmował się tym tematem pracując w Toyota Motor, UK.

Dziękujemy bardzo wszystkim prelegentom i uczestnikom tegorocznego forum i zapraszamy do video relacji z konferencji oraz galerii zdjęć.


YOKOTEN 2019