#Typ Pracownika: Wampir

Drogi #CEO
Pracownicy-Wampiry nie tylko zatruwają kulturę organizacyjną, ale niszczą innych pracowników.

Typowe cechy, atrybuty i zachowania:
Ogólna zasada jest taka, że im większa organizacja tym większe możliwości rozkwitu pracownika-Wampira. Jeśli ktoś jest Wampirem zawsze już nim będzie, to tak jakby sama Dusza osoby była nieczysta.

Wielu z nas doświadczyło pracy z ludźmi, którzy wysysają z nas energię, pracownik-Wampir to coś więcej, są oni podstępni, uwielbiają chwałę własną, posiadanie władzy i patrzenie na cierpienie innych.

Szukają ludzi, którzy są łatwi do manipulowania i nie potrafią stanąć w swojej obronie. Im więcej z ciebie wysysają, tym więcej mają energii.

Wartości:
Wartości pracowników-Wampirów krążą wokół oszustwa, zniszczenia i złej woli. Nie będą uczciwi ani nie przyznają się do błędów w swojej pracy, ani nie będą wspierać Cię w Twoich celach. Będą grać w gry psychologiczne i mogą być bardzo niebezpieczne dla całej organizacji, szczególnie jeśli zajmują wysokie stanowiska.
Stan przerażenia, zmęczenia, niepewności, nerwowości, niepokoju, stresu i poczucia wyczerpania odczuwany jest przez pracowników, którzy spotykają się z taką osobą w pracy.

Kompetencje:
Niemal bez wyjątku pracownicy Wampiry na zewnątrz wykazują się wysokimi kompetencjami w danej dziedzinie, jednak wnikliwa osoba dostrzeże, że często jest to całun niekompetencji, gdzie w rzeczywistości ukrywają swoje błędy i wykorzystują innych do wykonywania pracy za nich.

Uzupełnienie:
Wampiry stanowią zazwyczaj 10% wszystkich pracowników w dużych organizacjach. Ci najbardziej zauważalni, którzy są najbardziej destrukcyjni dla dobrobytu firmy, stanowią 1% wszystkich pracowników. Mniejsze organizacje rzadko mają aktywnych Wampirów, którzy przyjmą rolę pracownika Węża.
Pracownicy Wampiry wnoszą negatywny wkład netto do biznesu, jak widać poniżej. Jeśli nie możesz uniknąć lub zwolnić Wampira, najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie opuścić organizację.