#Onboarding – efektywne zarządzanie

Drogi #CEO
„Jak możemy efektywnie zarządzać naszym #onboardingprocess z nowymi #pracownikami, jednocześnie minimalizując nasze koszty?”
To pytanie pochodzi z naszej #konferencji#yokoten.

👍Przed udzieleniem odpowiedzi na Twoje pytanie musiałbym przyjrzeć się 3 #KPI’s.
👍 Poznać szczegóły dotyczące fluktuacji pracowników i #employeeengagement szczególnie w ciągu pierwszych 6 miesięcy.
👍 Zobaczyć jak w praktyce wygląda Twoja #standardowa praca? Czy ją masz, czy działa i kiedy była ostatnio poprawiana i w końcu,
👍#qualitymanagementsystem i roszczenia twoich klientów, wewnętrzne wyniki #qcinspector. Jakie są wasze rzeczywiste koszty?

Mogę Cię zapewnić, że trzy powyższe KPI generują więcej kosztów niż jakikolwiek dobrze opracowany program onboardingowy.

Oto kilka wskazówek:
💪Traktuj #leadership w onboardingu jako #strategiczną#inicjatywę budującą kulturę. To nie tylko #HR jest odpowiedzialne za #rekrutację i #rozwój nowych pracowników. To przywództwo, a zwłaszcza kierownictwo liniowe i przełożeni.
💪Przeprowadźcie #testy zręcznościowe #teambuilding i #procesowe.
💪Przydziel każdemu przeszkolonego, #zmotywowanego i #zdolnego#coacha.
💪Prowadź regularne spotkania dwukierunkowe (#feedback) w celu sprawdzenia postępów i rozwiązywania pojawiających się problemów. Nie czekaj!
💪Upewnij się, że #polityka firmowa #procedury#nagrody i wewnętrzna #zmiana#kultury budują świadomość i odpowiedzialność u nowych rekrutów, w formie pisemnej i poprzez #visualmanagement
💪Monitoruj regularnie wyniki 3 KPI jako rezultat #onboardingu.
🍒Każda nowo zatrudniona osoba jest ważna dla firmy i dla osób z nią związanych. To oni są przyszłością Twojego biznesu.
👹Każde niepowodzenie w uzyskaniu KPI’s i Onboardingu jest porażką #leadership. To trudna lekcja, ale to wszystko zależy od najwyższego kierownictwa, czy i w jaki sposób będzie to wszystko wspierać.