#Czy jesteś Influencerem w swojej firmie?

Drogi #CEO
Czy jesteś influencerem?

Ok, gra słów, ale odnoszę się do twoich umiejętności przywódczych w angażowaniu innych.

Od czasu do czasu spotykam osoby, które szczerze i uczciwie starają się wnieść pozytywny wkład w nasze rozumienie lean.
Jedną z takich osób jest David Bovis, neuronaukowiec, lider transformacji biznesowej.
Oto kilka refleksji i notatek, którymi chciałbym się podzielić po naszym niedawnym spotkaniu.

Genba – idź do miejsca mózgu, tak, tak, idź do miejsca, w którym mózg zarządza lub nie zarządza standardową pracą i… Nawyki (które są podstawą mojej drugiej książki) są ustalonymi wzorcami okablowania, które prowadzą nas do myślenia.

Pojedynczy punkt wtrysku (jak w systemach wytłaczania) jest wtedy, gdy jedna osoba, jeden samotny konsultant wprowadza zmiany. Właśnie dlatego, gdy Toyota zakłada fabrykę, sprowadza wielu sensei, którzy wprowadzają zmiany w kulturze zakładu, a co z Tobą i Twoim zespołem?

Hansei i pokora są oczywiście podstawą zmian na lepsze, ale nie jest to popularne, ponieważ musimy zajrzeć pod łóżko i skonfrontować się z potworami, które ukrywamy.

Neuron mielinowy jest izolatorem elektrycznym, który przewodzi szybsze impulsy nerwowe, więc podąża za nimi i pozostaje sprawny fizycznie, psychicznie i duchowo, to zbilansowana dieta. A jak jest z twoją?

Siła i wpływ języka, którego używamy na mózg, stymuluje zaangażowanie lub brak zaangażowania. Jakiego języka używasz w pracy?

Animowany storytelling – narzędzie, z którym często stykam się podczas opracowywania TPS. Jakiego storytellingu używasz do tworzenia korzyści w zrozumieniu i zaangażowaniu?

W jaki sposób myślenie naukowe ma swój wkład, ale i ograniczenia w zarządzaniu lean? Jak często wspominam, przywództwo lean to znacznie więcej niż myślenie naukowe. Niestety, tak wielu jest ekspertów lean, jak można być lepszym od eksperta?

Kaizen – jak wiele musimy się nauczyć, że kaizen nie jest wydarzeniem, ale kulturą, podobnie jak Andon w kontekście psychologicznym.

Fragmenty i wkład z mojej książki ’Leading to Serve’.