#Cel wizualnych tablic

Drogi #CEO
Jaki jest cel wizualnych tablic #KPI’s na codziennym spotkaniu zmianowym?

Aby pracownicy wiedzieli, że kierownictwo „jasno” poinformowało ich o swoich osiągnięciach, celach, błędach i problemach.
A dokładniej?

👉Każdy Ci powie, że to po to, aby przejrzeć #liczby KPI z wczoraj, zobaczyć co było OK, a co NIE. Przejrzeć #cele na dziś, następnie przejść do #problemów, przyczyn, #środków zaradczych, w zależności od charakteru spotkania.

👉 To, czego Ci nie powiedzą, to;
💪 Jest więcej wartości w tym, co można osiągnąć na dobrze prowadzonej codziennej zmianie lub spotkaniu produkcyjnym, przy użyciu markerów i białej tablicy, niż całym oprogramowaniu do obliczania liczb, które masz w organizacji.
😡 Bzdury mówisz. Nie do końca, to operatives, którzy są w strumieniu wartości #valuestream lub kluczowych strumieniach wsparcia.
💪 Namów pracowników do opracowania własnych KPI, #goalsetting KPI’s nigdy nie powinny być zrzucane na pracowników z poziomu średniego lub najwyższego kierownictwa.
💪 Buduj drzewo KPI od hali produkcyjnej w górę, NIE na odwrót.
💪 Nie głoś #hoshinkanri zanim nie poprowadzisz poprawnie spotkania.
💪 Dlaczego to mówisz? Bo to, co ludzie robią z maszynami i swoimi rękami jest tym, co sprawia, że KPI ożywają do najwyższego poziomu.
💪 Jeśli stworzą KPI wizualnie, będą zaangażowani mentalnie. Proste, prawda!!!
💪 Zbuduj najlepsze praktyki poprzez codzienne wypełnianie białych tablic przez pracowników każdej zmiany. Oznacza to również zmniejszenie wstępnie wydrukowanych wyników dziennych!
😡 Ale po co? To przecież nie pokazuje szacunku do pracowników, oni widzą co się dzieje z 31 kolumn dziennych.
💪 Spróbuj wyeliminować wszystkie wyniki dzienne generowane z komputerów. Czy ładne wykresy naprawdę są wartością dodaną, dla kogo? Postaraj się mieć zero wydruków. Z całym szacunkiem dla członków biura.
💪 Dlaczego w ostatnim poście wspomniałem „nie rób notatek podczas spotkań, nigdy”. To jest to, spotkanie jest dla wszystkich. Nie jest po to, żeby robić prywatne notatki. Jeśli jest to ważne, to zostaje zapisane na białej tablicy jako to 'do zrobienia’.
💪 Tak się buduje #communicationskills i #teamdynamics . Jutro możesz sprawdzić w prawej kolumnie, kto i do kiedy miał to zrobić. Proste? Owszem! Więc po co komplikować sobie życie.
💪 Robienie notatek może Ci to skomplikować. Jedna osoba pisze; musi naprawić linię produkcyjną 2, pompę wodną, a czy to faktycznie była linia produkcyjna 2 a nie zbiornik filtra wody?
🌶 Zapisz na białej tablicy, czy zgadzamy się, co jest problemem, przyczyną, środkiem zaradczym i kto to zrobi do kiedy. Żadnych notatek, CEO, dyrektor produkcji, kierownik linii, ZAPAMIĘTAJ.
🌶 Upewnij się, że nigdy nie spóźnisz się na spotkanie zmianowe lub produkcyjne, nigdy, nawet jeśli szef potrzebował cię wcześniej.
💪 Nie używaj spotkania, aby dać upust swojej złości, frustracji lub złej woli. Pamiętaj, tylko ile razy WSZYSCY ci pracownicy praktykują #wybaczanie wobec Ciebie, każdego dnia 🤗