#Cel spotkań zmianowych

Drogi #CEO
W jakim celu odbywa się codzienne spotkanie zmianowe?

👉Każdy odpowie, że jest to przegląd codziennych KPI zaczynając od #bezpieczeństwa, następnie #jakość#dostawa i #koszty, a dalej #kaizen i ewentualnie #environmentalimpact z dnia wczorajszego, #cele na dzisiaj i napotkane #problemy do rozwiązania.

👉 To, czego nie powiedzą, to;
👀 Pierwszą rzeczą do zrobienia jest spojrzenie, kto przyszedł dziś do pracy.
💪 To, że masz 10 osób stojących przed Tobą nie oznacza, że masz 10 osób gotowych do pracy. Oczywista oczywistość, czyż nie?!
💪Spójrz na ich #język ciała, co on Ci mówi?
💪Gdzie stoją w stosunku do Zarządu (zakładając, że nie jest to spotkanie online, ale w cztery oczy).
💪Czy zmienia się prowadzący spotkanie?
💪Czy oni rzeczywiście słuchają tego, co mówisz?
💪 Na co patrzą podczas spotkania?
💪 Powinieneś być w stanie przejść przez 50-70 #KPI’s i listę działań problemowych, a także krzyż bezpieczeństwa, jeśli mamy spotkanie kierownictwa #produkcji w czasie od 15 do 20 minut. Znacznie mniej oczywiście na spotkanie zmiany linii.
💪Upewnij się, że wszyscy pojawią się na czas.
💪Nigdy nie rób notatek podczas spotkania (kiedy mówię to prezesom, kierownikom, liderom zmian to nie wierzą, że to rozsądne. Po 1 tygodniu spotkań przyznają mi rację).
💪Zakończ spotkanie w wyznaczonym czasie, nigdy nie przekraczaj wyznaczonego czasu.
💪 Wprowadź trochę życia w swój głos i mowę ciała.
💪Nie bądź agresywny, sarkastyczny, chamski, traktuj wszystkich z #szacunkiem.
🍒 Jak możesz oczekiwać wyjątkowych rezultatów przez 8 godzin ze swoim nastawieniem!!!! (czy chciałbyś pracować z kimś z Twoim nastawieniem? Na pewno nie!)
👍Jesteś zakłopotany, nie zgadzasz się, uważasz, że to bzdury, to najprawdopodobniej nie rozmawiasz z właściwymi ludźmi.
🍒Pomyśl o tym, jaki jest sens organizowania spotkania przedzmianowego lub produkcyjnego, jeśli ludzie nie są zaangażowani, a Ty nawet tego nie widzisz lub nie czujesz i pogarszasz sytuację.

INSPRIE – GENERATE – ENGAGE, czyli jak zaczynasz spotkanie.
KPI, cele i tablice problemowe są TYLKO wynikiem tego, co #ludzie#myślą#czują i jak się #zachowujesz. (tak, #standardowa_praca#andon i tak dalej, i tak dalej. Ale najważniejsze to, poznaj swoich ludzi, nadaj im #znaczenie i #cel.

Proste, ale naprawdę skuteczne w tworzeniu zaangażowania #samodzielności i zdolności rozwiązywania problemów „przez cały dzień, każdego dnia”.